– Tolna történetében akadnak fényes és sötét időszakok is. Ám a lényeg, hogy a nehézségeket mindig sikerült legyűrni, és a település ma, 2024-ben is létezik. Az elmúlt bő két évtized pedig a város egyik fénykorának számít – állapította meg Appelshoffer Ágnes polgármester a város napja alkalmából szombaton rendezett ünnepi képviselő-testületi ülésen.
Az eseményen adták át az idei városi kitüntetéseket.
Az Év vállalkozója díjat az autóalkatrészeket gyártó, Tolnán kétszáz főt foglalkoztató Interplus Kft. kapta. Az elismerést Horváth Péter, a cég logisztikai vezetője vette át Appelshoffer Ágnestől.
Az Év Tolnai Civil Szervezete elismerésben a Tolnai Szentháromság Szobor Felújításáért Alapítvány részesült, a díjat dr. Saramó Márta alapító és Rózsa László, a kuratórium elnöke vette át. Ez a szervezet kezdeményezte és vezényelte le a kétszáz éves szobor felújítását, amelynek – dr. Bábel Balázs Kalocsa-kecskeméti érsek általi – megáldására is a város napja keretében került sor.
A képviselő-testület idén két új díjat is alapított. Az Év Civil Díját két nyugdíjas szervezet érdemelte ki.
A több évtizedes múltú Mözsi Nyugdíjas Klub a nagyközönség számára elsősorban nagyszabású farsangi műsorairól ismert. A díjat Csongrádi Imre elnök vette át.
A Vándorló Szépkorúak Baráti Köre 2018-ban alakult. Valószínűleg ez a társaság a legaktívabb civil szervezet Tolnán. A díjat Zsinka János, a baráti kör vezetője vette át.
Ugyancsak újonnan alapított elismerés a Tolnai Közjóért kitüntető díj. Ezt az elismerést Wiesner Csaba, a Tolnai Rendőrőrs parancsnoka, valamint Hehl Tibor, a tolnai Családsegítő Központ esetmenedzsere érdemelte ki.
