Városunk kitüntetettjei

Városunk címereVárosunk címere

Tolna Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 1. §. (6) bekezdés a./ pontjában foglalt jogkörében eljárva a városi kitüntető díjakról az alábbi rendeletet alkotja.

Tolna Város Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2011. (IV.1.) számú rendelete Tolna Város Önkormányzata kitüntető díjainak adományozásáról.

A rendelet hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti Tolna Város Kitüntető díjai alapításáról és adományozásáról szóló 19/1999. (X.26.) Ör. rendelet.

 

A pályázatok benyújtásához szükséges adatlapok:

„Év Tolnai Civil Szervezete” | „Év Tolnai Vállalkozója” | „Tolna Város Jó Tanulója – Jó Sportolója” | „Tolna Város Kiváló Közalkalmazottja” | „Tolna Város Kiváló Közszolgálati Tisztviselője” | „Tolna Városért” | „Tolna Város Sportjáért” sportvezető / edző | „Tolna Város Sportjáért” sportoló

Tolna Városért Kitüntető díj

Tolna Városért Kitüntető díj

Tolna Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a város társadalmi, tudományos, kulturális, irodalmi-művészeti, közoktatás-közművelődési, sport- és gazdasági életében elért kimagasló érdemek és rangos életművek elismerésére „TOLNA VÁROSÉRT" KITÜNTETŐ DÍJAT ALAPÍT.

1997.  
  Martinek József - posztumusz
  Sáth Sándor
1998.  
  Pirgi Elek
  Rencz Antal
1999.  
  Biber László
  Gacsályi József dr. - posztumusz
  Jámbor Attila, Szakály Viktor - megosztva
2000.  
  Bajor Antal
  Bolvári Józsefné - posztumusz
  Méri Sándor
  Schaffler Ádám
  Schmidt Józsefné
2001.  
  Fáskerty Gábor
  Mayer Márton
  Görgényi Ede dr.
2002.  
  Freund György
  Bartók Béla Női Kar
2003.  
  Dr. Görgényi Edéné - posztumusz
  Mözsi Szabó István
  Link Ferenc
2004.  
  Barina József
  Barináné Ritt Gabriella
  Pfundtner Antal - posztumusz
2005.  
  Révész János
  Schmidt József
  Timer Ferencné - posztumusz
2006.  
  Menyhei János
  Menyhei Jánosné
  Pilisi István Miklósné
  Rikker Józsefné
2007.  
  Saramó Sándor
2008.  
  Bajári Miklós
  Kiss László Ede
2009.  
  Lovas Ferenc
  Steinbach Ferenc Gyula
2010.  
  Dr. Pálos Miklós - Társadalmi-közéleti tevékenységért
  Bajor László - Koncz Ákos - Társadalmi-közéleti tevékenységért
2011.  
  Verseghy Ferenc
  Werling József (posztumusz)
2012.  
  Koncz Ádám
  Rubold Ödön
2013.  
  Tóth Ferenc
  Németh József
2014.  
  Szily Géza
  Tóth János
2015.  
  Laszlovszky Imre
2016.  
  dr. Bencédy József nyelvész kandidátus
  Végh András Munkácsy-díjas festőművész
2017.  
  dr. Kalotás Zsolt, nemzetközi hírű természetfotós

Tolna Város Kiváló Közszolgálati Tisztviselője

Tolna Város Kiváló Közszolgálati Tisztviselője

(Korábban: Tolna Város Kiváló Köztisztviselője) Tolna Város Önkormányzatának Képviselőtestülete a hatékony, színvonalas köztisztviselői munkát végzők  jutalmazására, tevékenységük elismeréséül „Tolna Város Kiváló Köztisztviselője” Kitüntető díjat alapít.

Név Intézmény Év
Parragné Merk Mária
pénzügyi ügyintéző
Polgármesteri Hivatal Tolna 2011.
Márton Lászlóné   2012.
Jakab Ferencné   2013.

Tolna Város Kiváló Közalkalmazottja

Tolna Város Kiváló Közalkalmazottja

Tolna Város Önkormányzatának Képviselőtestülete a hatékony, színvonalas közalkalmazotti munkát végzők jutalmazására, tevékenységük elismeréséül „Tolna Város Kiváló Közalkalmazottja” Kitüntető díjat alapít.

Név Intézmény Év
Hajdu Borbála
pedagógus
Wosinsky Mór Oktatási Intézmény Fusz János Zeneiskolája 2011.
Hoin Jánosné
védőnő
Tolna Város Önkormányzatának Családsegítő Központja 2011.
Székelyi Anikó, Koncz Jánosné   2012.
Hága Lászlóné
Kleinné Hága Györgyi
  2013.
Link Judit, Stróbl Terézia   2014.
Réhm Magdolna   2015.
Adler Éva tanító Wosinsky Mór Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 2016.
Pástiné Szentendrei Mária Családsegítő Központ vezetője 2016.
Fricz Józsefné Fusz János Zeneiskola vezetője 2017.
Pápai Szilvia Idősek Otthona vezetője 2017.

Év pedagógusa Kitüntető díj

Év pedagógusa Kitüntető díj

Tolna Város Önkormányzatának Képviselőtestülete a hatékony, színvonalas oktató-nevelő munkát végző pedagógusok jutalmazására, tevékenységük elismeréséül „Év pedagógusa” Kitüntető díjat alapít.

Név Intézmény Év
Soós Lászlóné Sztárai Mihály Gimnázium 2002.
Koncz Jánosné ÁNK Zöldkert Óvodája 2003.
Himmel Józsefné ÁNK Széchenyi István Általános Iskolája 2004.
Pirgi Józsefné ÁNK Fusz János Zeneiskolája 2005.
Oberländer Sándorné Sztárai Mihály Gimnázium 2006.
Dudai Jánosné Szent Mór Katolikus Általános Iskola 2007.
Szegvári Andrásné A WMOI Wosinsky Mór Általános Iskolája 2008.
Dr. Andróczi Ferencné A WMOI Gesztenyéskert Óvodája 2009.
Rozgonyi István A Wosinsky Mór Oktatási Intézmény pedagógusa 2010.

Év Civil Szervezete

Év Civil Szervezete

A díj adományozására javaslatot tehet: a polgármester, az alpolgármesterek, a képviselő-testület tagjai, minden tolnai lakos, tolnai székhelyű jogi személy és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet.

Név Adományozás éve
Mözsi Német Nemzetiségi Klub 2016.
TOVÁBB Szabadidős Társaság 2017.

Külkapcsolati díj

Külkapcsolati díj

Név Adományozás éve
Klaus Demal 2013.

Tolna Város Sportjáért kitüntetettjei

Tolna Város Sportjáért kitüntetettjei

Tolna Város Önkormányzata a kiemelkedő eredményeket elérő sportolók jutalmazására, tevékenységük elismerésére „Tolna Város Sportjáért” kitüntető díjat alapít.

  Sportolók Versenyszám Edzők
1999.     Barináné Ritt Gabriella - TOLNATEXT kajak-kenu
  Bálint Kata versenyhorgászat Németh István - Tolnai Horgászegyesület
  Bálint Gábor karate  
  Barina Balázs kaja-kenu  
  Mátrai Zsolt kajak-kenu  
  Schmidt Judit karate  
  Remete Sára kajak-kenu  
  Wittinger Judit asztalitenisz  
2000.      
  Bali Ibolya asztalitenisz Barináné Ritt Gabriella - kajak-kenu
  Barina Balázs kajak-kenu Barina József - kajak-kenu
  Bartha Diána kajak-kenu Link Ferenc - sportvezető-életmű díj
  Inger Nikoletta kajak-kenu  
  Schmidt Krisztina kajak-kenu  
  Jámbor Attila kajak-kenu  
  Szakály Viktor kajak-kenu  
  Széles Katinka kajak-kenu  
  Szőke Enikő kajak-kenu  
  Héger Dorothea kajak-kenu  
  Fehérvári Lilla kajak-kenu  
  Wittinger Judit kajak-kenu  
2001.      
  Bali Ibolya Asztalitenisz Barina József
  Barina Balázs kajak-kenu Barináné Ritt Gabriella
  Bartha Diána kajak-kenu Németh Zoltán - asztalitenisz
  Bartha Nikolett kaja-kenu Palotás Lajos - kajak-lenu
  Buchmüller Judit kajak -kenu Tarjáni Gyula - labdarúgás
  Faldum Bereniké kajak-kenu  
  Inger Nikoletta kajak-kenu  
  Jámbor Attila kajak-kenu  
  Kiss Anikó kajak-kenu  
  Schmidt Krisztina kajak-kenu  
  Szakály Viktor kajak-kenu  
  Szőke Enikő kajak-kenu  
2002.      
  Bauer Dániel kajak-kenu Éberhardt János - asztalitenisz
  Berta Dániel karate  
  Mátrai Zsolt kajak-kenu  
  Schmidt Judit karate  
  Sebestyén Kinga karate  
2003.      
  Felkl Baláz kajak-kenu Schmidt József - sportszervezés,
"életmű"
2004.      
  Baros András labdarúgás  
  Bildhéber Bence labdarúgás  
  Bújdosó Bence labdarúgás  
  Csiki Dávid labdarúgás  
  Herczig Bence labdarúgás  
  Koleszár Patrik labdarúgás  
  Pálinkás Bence labdarúgás  
  Steinbach Máté labdarúgás  
  Straubinger Dóra labdarúgás  
  Szabó László labdarúgás  
  Szabó Péter labdarúgás  
  Trázer Róbert labdarúgás  
2005.      
  Meksz Anikó kézilabda Dr. Sümegi Zoltán - elnök
  Szajki Balázs kajak-kenu  
  Bucher Barnabás kajak-kenu  
2006.      
  Csap János ökölvívás  
2007. 2007-ben nem került kiosztásra a díj.    
2008.      
  Klem Zsolt Triatlon, duatlon, aquatlon Folk György - női labdarúgás
2009.      
      Bali Ervin - karate
2010.      
  Gálffy Dezső   A „Tolna sportjának története" című könyv megírásáért.
  Széles Ferenc   Tolna város labdarúgása történetének legeredményesebb játékosi teljesítményéért.
2011.      
      Majzik Tamás - asztalitenisz - Fastron AC
2012.      
  Tantos Csaba    
2013.      
  Balogh Ilona
Bolvári Ildikó
Bolvári Katalin
Kaiser Ágnes
Bátorfi Csilla
Dudás Ibolya
Kiss Anikó
Bizó Mária
  Sáth Sándor
Éberhardt János
2014.      
  Wiesner József    
2015.     Takács István
2016.      
2017. Boros Adrián, a Tolnai Kajak-Kenu SE világbajnok maratoni kajakosa

Tolna Város Jó Tanulója – Jó Sportolója

Tolna Város Jó Tanulója – Jó Sportolója

Tolna Város Önkormányzatának Képviselőtestülete a tanulást és a magas szintű versenyzést legeredményesebben összehangoló tanulók jutalmazására, tevékenységük elismeréséül „Tolna Város Jó Tanulója – Jó Sportolója” kitüntető díjat alapít.

  Név Iskola Sportág
1998.      
  Ezer Andrea Wosinsky M. Á. Iskola Úszás
  Schmidt Krisztina Mözsi Ált. Iskola Kajak-kenu
  Bálint Gábor Sztárai M. Gimnázium Karate
  Kovács Krisztián Széchenyi I. Ált. Iskola  
  Mátrai Zsolt Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
1999.      
  Barina Balázs Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Ezer Andrea ÁNK Wosinsky Iskola Úszás
  Inger Nikoletta Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Schmidt Krisztina ÁNK I. István Iskola Kajak-kenu
  Sipos Ágnes Sztárai M. Gimnázium Kézilabda
2000.      
  Barina Balázs Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Bartha Diána Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Ezer Andrea Sztárai M. Gimnázium Úszás
  Pirgi Zsuzsanna Sztárai M. Gimnázium Kézilabda, Atlétika
  Schmidt Krisztina Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
2001.      
  Barina Balázs Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Bartha Diána Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Ezer Andrea Sztárai M. Gimnázium Úszás
  Schmidt Krisztina Sztárai M. Gimnázium Úszás, Kajak, Atlétika
  Pirgi Zsuzsanna Sztárai M. Gimnázium Kézilabda, Atlétika
  Éberhadt Erik ÁNK Széchenyi Iskola Asztalitenisz
2002.      
  Bartha Diána Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Éberhardt Erik ÁNK Széchenyi Iskola Asztalitenisz
  Schmidt Krisztina Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Kiss Anikó ÁNK Széchenyi Iskola Kajak-kenu
  Steinbach Máté ÁNK Wosinsky Iskola Labdarúgás,asztalitenisz
2003.      
  Bartha Diána Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Éberhardt Erik ÁNK Széchenyi Iskola Asztalitenisz
  Ezer Andrea Sztárai M. Gimnázium Úszás
  Buchmüller Judit Sztárai M. Gimnázium Karate
  Sebestyén Kinga ÁNK Wosinsky Iskola Karate
2004.      
  Buchmüller Judit Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Sebestyén Kinga ÁNK Wosinsky Iskola Karate
  Ezer Andrea Sztárai M. Gimnázium Úszás
  Nagyváradi Mercédesz ÁNK Széchenyi Iskola Asztalitenisz
2005.      
  Buchmüller Judit Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Sebestyén Kinga ÁNK Wosinsky Iskola Karate
  Nagyváradi Mercédesz ÁNK Széchenyi Iskola Asztalitenisz
  Horváth Zsolt ÁNK Wosinsky Iskola Karate
  Straubinger Dóra ÁNK Széchenyi Iskola Labdarúgás
2006.      
  Buchmüller Judit Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Kosztolányi Adrienn Sztárai M. Gimnázium Kajak-kenu
  Neszter Klaudia Sztárai M. Gimnázium Akrobatikus rock and roll
  Tauker Erika ÁNK Széchenyi Iskola Kézilabda, labdarúgás
2007.      
  a díj nem került kiosztásra    
2008.      
  Fauszt Abigél WMOI Széchenyi I. Telephely kajak
  Klem Vivien Sztárai M. Gimnázium asztalitenisz
  Lung Máté WMOI Széchenyi I. Telephely úszás, kajak
  Nagyváradi Mercédesz Sztárai M. Gimnázium asztalitenisz
  Tauker Erika WMOI Széchenyi I. Telephely női labdarúgás, kézilabda
2009.      
  Fauszt Abigél WMOI Széchenyi I. Általános Iskolája Kajak-kenu
  Bálint Orsolya Sztárai Mihály Gimnázium Akrobatikus rock and roll
  Koleszár Patrik Sztárai Mihály Gimnázium karate
  Rácz Krisztina Sztárai Mihály Gimnázium Shotan karate
  Bogos Bettina WMOI Széchenyi I. Általános Iskolája Kajak-kenu
2010.      
  Kovács Alexandra   Sztárai Mihály Gimnázium sárkányhajó
  Steinbach Gergő   Sztárai Mihály Gimnázium labdarúgás
  Fauszt Abigél   Sztárai Mihály Gimnázium kajak
  Horváth Krisztián Wosinsky Mór Általános Iskola karate
  Link Tas Milán   Sztárai Mihály Gimnázium kajak
2011.      
  Benedeczki Dóra Sztárai Mihály Gimnázium sárkányhajó
  Steinbach Gergő Sztárai Mihály Gimnázium labdarúgás
  Kovács Alexandra Sztárai Mihály Gimnázium sárkányhajó
  Ambruzs Anett Sztárai Mihály Gimnázium asztalitenisz
  Rácz Dániel Wosinsky Mór Oktatási Intézmény kajak
2012.      
  Rácz Dániel
Buchmüller Petra
Puskás Patrik
Pálinkás Bence
   
2013.      
  Buchmüller Petra
Rácz Dániel
Steinbach Máté
Veress Ádám
   
2014.      
  Rácz Dániel
Buchmüller Petra
Erőss Lili
Nagy Raul
   
2015.      
  Bátori Kamilla
Kaiser Anna
Orbán Rebeka
Rácz Dániel
Veress Ádám
   
2016.      
  Balogh Bence Wosinsky Mór Általános Iskola asztalitenisz
  Bátori Kamilla Wosinsky Mór Általános Iskola karate
  Buchmüller Petra Sztárai Mihály Gimnázium futsal
  Kaiser Anna Wosinsky Mór Általános Iskola karate
2017.      
  Balogh Bence Wosinsky Mór Általános Iskola asztalitenisz
  Bátori Kamilla Wosinsky Mór Általános Iskola karate
  Kaiser Anna Szent István Katolikus Gimnázium karate
  Rácz Dániel Szent István Katolikus Gimnázium quadratlon

Év Tolnai Vállalkozója

Év Tolnai Vállalkozója

Tolna Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Tolna város területén hosszú időn át tartó és kiemelkedő gazdasági teljesítményt nyújtó vállalkozások, vállalkozók tevékenységének elismeréséül az „Év Tolnai Vállalkozója” kitüntető díjat alapít.

Név Év
Hámori Róbert 2007.
Fáskerty Gábor 2008.
Merkl Krisztina 2009.
Tóth László és Fekete Mónika 2010.
Kiss Géza 2011.
Schützné Vígh Mária 2012.
Mármarosi Zsolt 2013.
Pontex Kft. 2014.
Both Cukrászda 2015.
Agro-Tipp Kft. 2016.
Tolnatext Bt. 2017.

Év bora kitüntetettjei

Év bora kitüntetettjei

Név Év
Saramó János 2007.
Straubinger József 2007.
Föglein János 2008.
Tóth József 2008.
Mocsán Zoltán 2009.
Pfundtner Sándor 2009.

Tolna Városért - 2000 díjazottjai

Tolna Városért - 2000 díjazottjai

Czakó Jánosné
Fekete Katalin
Hámori Attila
Károly László dr.
Méhn Imre
Meiszter Ervin
Merczel György
Palotás Lajos
Pámer Frigyes dr.
Resz Antal
Révész János
Saramó János
Schmidt József
Steinbach Ferenc
Sulák György
Szakálos Mihály
Széles Mártonné
Törkőné Ulrich Mária
Ványi Gyula
Vecsey Albert dr.
Völgyes Árpádné

15 Éves Városunk Tolna - 2004 kitüntetettek

15 Éves Városunk Tolna - 2004 kitüntetettek

Név Tevékenység
Bolvári Józsefné közéleti
Ezer János gazdasági
Fauszt Jánosné közéleti
Imre József gazdasági
Kiss László Ede közéleti
Letenyei József közéleti
Pintér János közéleti
Pirgi Józsefné közéleti
Rikker József közéleti
Rovacsek Gyula közéleti
Schmidt József közéleti
Toronyi István közéleti
Újvári József közéleti
Váci Imre közéleti
Ványi Gyula közéleti
Mr.drs.A.J. Borgdorff polgármester-Bodegraven
Klaus Demal polgármester-Stutensee

1956-os Emlékérem

1956-os Emlékérem

Emlékérem az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából.

Tolna Város Önkormányzata az 1956-os események évfordulója alakalmából emlékérmet alapít.

2006.  
  Atkári Lajos
  Buchmüller Mihály
  Guld Mihály
  Dr. Gyöngyös Béla
  Imre László
  Kárpáti András
  Kerekes László
  Kiffer Károly
  Müller Ferenc
  Szabó László
  Vida László
2007.  
  Baranyai Mihály
  Dóni Antal
  Kiss István
  Prajda Vendel
  Tanos István
   
   
VárosunkrólJelképekA város történeteMűemlékeinkVárosi értéktárKörnyezetvédelmi programFenntartható fejlődés
Díjazottak
TestvérvárosokKiadványok városunkrólTolnai Hírlap