Rémálomszerű rajt után jutott Final Fourba a Tolna

2020.02.18.

A debreceni visszavágón megtartotta egygólos előnyét a DEAC-cal szemben a Palmfood Tolna-Mözs a Magyar Kupa negyeddöntőjében, ezzel Nagy Roland együttese bejutott a hétvégén Szombathelyen esedékes Final Fourba.

Abban a tudatban utazhatott el a debreceni találkozóra a Tolna-Mözs, hogy számukra egy döntetlen is elég ahhoz, hogy ott legyenek a Magyar Kupa szombathelyi négyes döntőjében. A két csapat legutóbbi két bajnoki mérkőzésén olyan eredmény született, ami Wiesner Dalmáék továbbjutását jelentette volna: idegenben 3–3-as döntetlent játszottak, két hete pedig otthon nyertek 5–2-re a hajdúságiak ellen.

Kép

Rémálomszerűen kezdődött a kupavisszavágó tolnai szemszögből, hiszen alig telt el fél perc a találkozóból, amikor a válogatott Krascsenics Csilla előnyt, s összesítésben továbbjutást érő gólt szerzett. Szerencsére sok volt még hátra, s a kezdeti sokkból felocsúdva három perc alatt fordítottak a tolnaiak (3–1), de megnyugvást ez sem jelenthetett nekik.

A második félidő elején ismét egál volt, végül az újabb 3–3-as döntetlen azt jelentette, hogy a tolnaiak sorozatban hatodik alkalommal lesznek ott a Magyar Kupa négy legjobb csapata között (ebből háromszor egészen a döntőig jutottak, két éve meg is nyerték azt).

A teljes cikk a teol.hu portálon olvasható.