A tolnai lányok örülhettek a megyei rangadó végén

2018.10.26.

Presztízsmérkőzésen, a Tamási ellen szerezte meg első győzelmét a Tolna a női NB II. idei szezonjában.

Női NB II., Délnyugat, az 5. fordulóban

Tolna KC–Tamási KC 26–22 (14–14)
Tolna, 110 néző. Vezette: Antal Á., Antalné. Tolna: Lénárt E., Tancz, Lengyelfalusy 3 (1), Gál 7, Gaál 2, Csajkó 6 (1), Máté Zs. 1, Izsák 1, Pásztor K 5, Szmacska 1. Edző: Gálné Vígh Zsuzsanna. Tamási: János F. – Sákovics B. 2, Gulyás L. 4 (1), LANCZKI ESZTER 8 (1), SÁKOVICS K. 4, Kersák, Salamon 1. Csere: Farkas E. 1, Fölker 1, Seemann 1, Barkóczi. Edző: Varga László.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hetesek: 2/2, ill. 4/2.

Kép

Képünk illusztráció

Két, alsóházhoz tartozó gárda találkozott a megyei rangadón. Az első tíz percben felváltva estek a gólok, majd negyedóra elteltével egy 3–0-s szériával el tudott lépni a házigazda (9–5). A félidő utolsó hét percében ismét előjött a Tolna „betegsége”, görcsössé vált a játékuk, a kapkodás sok hibát eredményezett, így a Tamási a szünetre egalizálni tudott.

A folytatás is úgy indult, ahogy az első harminc perc véget ért, a vendégek kihasználták a tolnaiak hibáit, s 16–14-re ellépett. A tamási gárdánál jelentkeztek a fáradás jelei, a vendéglátó két gyors kontrával előbb egyenlített, majd egy 7–1-es etappal ismét meglépett riválisától. Az utolsó tíz percben fegyelmezetten játszott a Tolna, így otthon tudta tartani a két pontot. Ifi: 30–17.

Gálné Vígh Zsuzsanna, a Tolna KC edzője: – Voltak hullámvölgyek, de ezt a mérkőzés alatt ki tudtuk javítani. A védekezés összeállt, mögötte megvolt a kapusteljesítmény. Ezúttal nem rohantunk fejvesztve, megfontoltan vezettük támadásainkat. Dicséret illeti a játékosokat.

Varga László, a Tamási KC edzője: – Ismét egy olyan mérkőzés, aminek az első 40 percében egyenrangú felek voltunk, de a végén mégis az ellenfél örülhetett.