Két hét szünet után folytatódott a bajnokság

2018.04.13.

NB II. Délnyugati csoport, 17. forduló

Tolna KC–Duna-Pente NKSE 29–38 (11–19). Tolna, városi sportcsarnok, 100 néző. V.: Fogl, Szarvas T.

Tolna: Tancz – Izsák 2, Pásztor K. 6, Csajkó 7, LENGYELFALUSY 7, Gál D. 4, Gaál O. Csere: Majsai Németh (kapus), Pásztor F. 1, László K. 2, Yela, Szauter. Edző: Gálné Vígh Zsuzsanna.

Hetesek: 6/5, ill. 4/4.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

Kép

Alsóházi rangadón fogadta a Tolna a dunaújvárosi Duna-Pentét. A hazaiak sem támadásban, sem védekezésben nem tudták felvenni a Fejér megyeiek ritmusát. A nagyon magas védőfalat nem tudták átlőni, sokszor pontatlanul játszottak elől is és hátul is, így félóra elteltével tetemes előnyt szerzett a vendégcsapat.

A problémákat tetézte, hogy a tizedik percben megsérült Yela Yasmine Grace. A kulcsjátékos sérülése az első jelentések szerint nem súlyos, de nélküle már nem működött olyan jól a csapat védekezése, ami végül tolnai vereséget eredményezett. Ifi: 16–33.

Gálné Vígh Zsuzsanna, a tolnaiak edzője: – Sajnos az első játékrészben komoly hátrányba kerültünk. A második félidő derekán feltámadt a csapat, de ez már késő volt a szorosabb felzárkózáshoz.

Berg Sándor, fotó: Makovics Kornél