A Tolna nyerte meg a megyei rangadót

2019.03.20.

Női NB II, Délnyugat, 16. forduló

Tamási KC–Tolna KC 23-29 (14-11). Tamási, 80 néző. V.: Szászfai, Tasnádi. Tamási: Szalai Sz. – Sákovics B. 5, Farkas E. 3 (1), Lanczki Eszter 4 (1), Fölker, Gulyás L. 8 (4), Salamon Cs. 3. Csere: János F. (kapus), Kövesdi, Kersák, Nagy S., Seemann, Ribányi. Edző: Varga László. Tolna: Tancz, Lénárt, Izsák A. 5, Lengyelfalusy 3, Pásztor F. 3, Csajkó 11, Gál D. 1, Gaál O., Máté Zs., Soó, Obendorf 6, László K. Edző: Gálné Vigh Zsuzsanna.

Hetesek: 7/6, ill. 3/3.

Kiállítások: 4, ill. 12 perc.

A mérkőzés eleji emberfogás ellen megtalálta az ellenszert a Tamási (12-6). Védekezésváltás után a felkeményedett tolnai védelmet nehezen törtek fel a vendéglátók, amely a második félidőt is jobban kezdte ellenfelénél. A fokozatosan elfáradni látszó hazaiaktól a játék minden elemében átvették az irányítást Csajkó Elizáék, ezen az időkérések és cserék sem tudtak változtatni. Ifi: 28-23.

Varga László: – Gratulálok a Tolnának, megérdemelten nyertek. A fizikális felkészülés döntötte el a meccset a javukra.

Kép

Gálné Vigh Zsuzsanna: – Az első félidei gyenge játékunkat javítani tudtuk a második játékrészben. Védekezésünk látványosan feljavult, jött a kapusteljesítmény, és a szélsőink is gólerősebbek lettek a korábbiakhoz képest. A második félidőben igazi csapategységet láttam.

A teljes cikk a teol.hu portálon olvasható.