Hat bajnoki vereség után győzelem

2019.03.07.

Siófokon törte meg rossz sorozatát a tolnai egylet

Hat bajnoki vereség után győzött a Tolna KC a női NB II-ben, ahol a Tamási KC is közel állt a bravúrhoz. A férfiaknál a Hőgyészi SC újabb derbit nyert meg.

Női NB II, Dél-nyugat, a 14. fordulóban

Siófok KTC Kft. U22–Tolna KC 25–31 (10–15). Siófok, 61 néző. V.: Krupánszki, Pap Á.
Tolna: Tancz, Lénárt, Izsák 4, Lengyelfalusy 3, Pásztor F. 1, Csajkó 16, Gál D. 7, Gaál O., Máté Zs., Szmacska, Domsa.
Hetesek: 5/4, ill. 5/5.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

A negyedik percben először és utoljára vezetett a hazai csapat (3–2) a sokáig kiegyenlített mérkőzésen. A 18. percben a Tolna 4–0-s szériával meglépett, és a szünetig tartotta előnyét. A második játékrészben folytatták jó játékukat Csajkó Elizáék, s bár volt periódus, amikor három gólra feljött a hazai gárda, ezeket a rohamokat sikerült visszaverniük. Ifi: 34–25.

Gálné Vigh Zsuzsanna: – Felszabadultan, jól és okosan játszottak a lányok. Végre elhitték, hogy ha odafigyelnek, nyerni tudnak. Nagyon jól összeállt a védekezés, jó kapusteljesítmény és megfontolt támadások eredménye a siker.

A teljes beszámoló a teol.hu portálon olvasható.