Az örömünnep átragadt a bajnokira is

2018.03.21.

Női NB I, 20. forduló

Brandmission-Artifex Tolna-Mözs–Gyulai Amazonok 2–1 (2–1). Tolna, 200 néző. V.: Pekoli (Domokos L., Kiss G.). Tolna-Mözs: Ősz – Szalkai, Horváth H., Kaiser, Varga A. Csere: Farkas K. Csapatvezető: Tóth Ferenc. Gólszerzők: Varga A. (13.), Horváth H. (14.), ill. Balogh N. (16.).

Kép

Kupagyőztesnek járó felvezetés előzte meg a Tolna-Mözs és a Gyula mérkőzését. A találkozó előtt Berta Zoltán, Tolna alpolgármestere vastaps közepette adta át újból a két hete megnyert kupát Varga Adél csapatkapitánynak.

Az örömünnep átragadt a bajnokira is, és úgy tűnt, gálát rendeznek a tolnaiak. Két perc alatt két gólt lőttek Horváth Hannáék, de a szünet előtti gyulai szépítés nyílttá tette a második félidőt. Az egy cserével felálló hazaiak (Üveges Katalin eltiltását töltötte, Folk Zsuzsanna betegséggel küzdött) így is megtartották előnyüket, ami azt jelentette, hogy biztos a tagságuk a felsőházi rájátszásban.