A tolnai fiú kisgyermek korától motorozik

2017.11.02.

Junior bajnoki címet nyert Kiss Márk motokrossz versenyző, az MX2-es, 250 köbcentis motorok kategóriájában.

Kép

A junior bajnok Kiss Márk már a felnőtt elit tagja

A 17 éves tolnai krossz-versenyző a peresztegi HTS Team színeiben szerezte meg az idei junior bajnoki elsőséget. A több körös bajnokságban az utolsó, kaposvári forduló előtt jelentős előnnyel vezetett vetélytársai előtt, így ezen a versenyen már a biztonságra törekedett. Bár egy fékhiba miatt majdnem bukott, mindkét futamban sikerült az élmezőnyben végeznie.

Az utolsó versenyt így összetettben a harmadik helyen zárta, amivel magabiztosan nyerte a bajnokságot.
Bár 17 évével Márk az MX2-es kategóriában még nagyon fiatalnak számít, a felnőttek között is megállta a helyét: abban a mezőnyben bajnoki ezüstérmet szerzett.

A teljes cikk a teol.hu portálon olvasható.